Teksti suurus:
A A A

Kodutütred ja noorkotkad kogunevad Karksi-Nuia vabariiklikule matkamängule

02.10.2020
Matkamäng 2019
Autor: Iiris Prosa
3. oktoobril toimub iga-aastane Kodutütarde ja Noorte Kotkaste matkamäng, mis on mõeldud organisatsioonide nooremale vanuseastmele. Matkamäng toimub sel korral Karksi-Nuias ja selle lähiümbruses.
Matkamängu eesmärk on arendada osalejate matkaalaseid teadmisi, kodanikuoskusi ja meeskonnatöövõimet. Võistlusest võtavad osa iga maakonna kaks 4-liikmelist võistkonda, üks kodutütarde ja teine noorkotkaste võistkond. Igas võistkonnas on kaks noort vanuses 7-9 aastat ja kaks 10-12aastast.

Raja pikkuseks on orienteeruvalt 4,5 km ning trassile on paigutatud 20 kontrollpunkti. Võistkonna ülesanne on 4 tunni jooksul läbida vabalt valitud järjekorras võimalikult palju kontrollpunkte. Maksimaalne aeg kontrollpunktide läbimiseks on 4 tundi. Aja arvestamiseks kasutatakse SI märkesüsteemi.

„Võistlejad peavad kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud varustusega ning ilma igasuguse kõrvalise abita. Eesmärgiks on panna noored ühiselt tegutsema ja teineteisega arvestama ning selle läbi jõutakse soovitud tulemuseni. Meeskonnatöö on meie tegevuse üks võtmesõnadest,“ sõnab matkamängu korraldaja ja Sakala maleva noorteinstruktor Tiina Ott.

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonide missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu. Kaitseliidu noorteorganisatsioonidega on võimalik liituda kõigil 7-18-aastastel Eesti noortel.