Teksti suurus:
A A A

Noorte Kotkaste organisatsioon avab Pärnu muuseumis näituse

13.10.2020
Autor: Eliise Riimand
Pühapäeval, 18. oktoobril kell 12.30 avab Noorte Kotkaste peavanem Pärnu muuseumis organisatsiooni 90. aastapäeva auks valminud näituse.
Organisatsiooni juubeliaastaks valminud näituse eesmärk on viia külastajad ajarännakule ning anda neile ülevaade organisatsiooni sünniloost ja väärtustest, kasvamisest ja arengust, ületatud proovikividest ja põnevatest tulevikuvaadetest.

Noorte Kotkaste peavanema Silver Tamme sõnul on avatava näituse ajalooline pilguheit täiendatud tänapäevasega, mis tutvustab organisatsiooni nüüdseid tegemisi ja visuaalset kuvandit. „Näituse kaudu on suurepärane võimalus näidata Noorte Kotkaste organisatsiooni arenguid läbi erinevate ajajärkude,“ sõnas peavanem.

Näitusel näeb eksponaatidena muuhulgas kunagiste nookotkaste tähenduslikke esemeid, dokumente ja fotosid, aumärke ning medaleid, organisatsiooni vorme ja lippe ning tänapäevast noorkotka laagrivarustust. Oluline osa väljapanekust on koostatud erakollektsioonide toel ja tänu sellele on näitusel võimalik näha näiteks Aleks Kivinuki, Mart Puuseppa ja Rait Vaeno kogudes olevaid esemeid.

„Noorte Kotkaste organisatsioon on avatud uutele liikmetele ning juubeliaasta näitus toob meie tegemised inimestele lähemale ja näitab Kaitseliidu noortetöö erinevaid tahke,“ lisas Tamm.

Näitust on võimalik Pärnu muuseumis näha 18.10-29.11.2020.

Noorte Kotkaste organisatsioon loodi 27. mail 1930. aastal ning on täna Eesti suurim noormehi ühendav riigikaitse suunitlusega noorteorganisatsioon. Peamised tegevusvormid on laagrid ja matkad ning kogu tegevus on noortele tasuta.