Teksti suurus:
A A A

Kaitseliidu noorteorganisatsioonid valivad aasta parimaid

15.10.2020
Aasta noorkotkale tiitli üleandmine
Autor: Kristjan Prii
Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonidel on hea meel teistkordselt avada tunnustuskonkurss tublimatele liikmetele. Valitakse aasta kodutütar, noorkotkas ja noortejuht mõlemast organisatsioonist.
Konkursi „Aasta kodutütar/noorkotkas“ eesmärk on tunnustada Kaitseliidu noorteorganisatsioonide tegevuses aktiivselt osalevaid noori ja anda välja kaks tiitlit kahele silmapaistvale noorliikmele – üks kodutütrele ning teine noorkotkale. Konkursi „Aasta noortejuht“ eesmärk on esile tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhinevates noorteorganisatsioonides – Kodutütred ja Noored Kotkad – noortega töötavate isikute panust, tunnustades piirkondadest esitatud kandidaate.

Konkursile „Aasta kodutütar/noorkotkas“ on kandidaat sobilik esitamiseks eeldusel, et ta on olnud organisatsiooni liige vähemalt kolm aastat ja on oma tegevusega teistele eeskujuks. Konkursi „Aasta noorejuht“ kandidaadil peab olema vabatahtliku noortejuhi staaži vähemalt kaks aastat. Ühtlasi on kriteeriumiks organisatsiooni liikmena eeskujuks olemine ning märkimisväärselt noorteorganisatsioonidesse panustamine.

Konkursile saavad kandidaate esitada kõik Kaitseliidu liikmed ja töötajad. Kandidaadi esitaja valmistab ette kandidaati iseloomustava essee, mis edastatakse Kodutütarde ringkonna või Noorte Kotkaste maleva juhatusele. Essee esitamise tähtaeg on 1. november 2020. Maakondadest edastatakse nominendid Kaitseliidu peastaabi personaliosakonda hiljemalt 23. novembril 2020.

Pidulik vastuvõtt nominentidele toimub 12. detsembril 2020. aastal.

Kandidaadi esitamiseks vajalikud dokumendid:

Konkursi "Aasta kodutütar/noorkotkas" juhend
Konkursi "Aasta kodutütar/noorkotkas" ankeet
Konkursi "Aasta noortejuht" juhend
Konkursi "Aasta noortejuht" ankeet