Teksti suurus:
A A A

Noored panevad Lavassaare rabas üleelamisoskused proovile

24.09.2020
Vabariiklik üleelamiskursus 2017
Homme, 25. septembril suunduvad 30 noort Pärnumaale kolmepäevasele Kodutütarde ja Noorte Kotkaste vabariiklikule üleelamiskursusele, kus õpitakse välitingimustes hakkama saama minimaalse varustusega. Saadud teadmised praktiseeritakse Lavassaare rabas.
Üleelamiskursuse eesmärk on anda kursusel osalejatele teadmised ja oskused, mis võimaldavad neil üle elada looduskeskkonnas minimaalsete vahenditega lumekatteta perioodil. Kursuslased õpivad muuhulgas ehitama varjualust, hankima joogivett, valmistama vajalikke tööriistu, tegutsema hädaolukorras ning ühtlasi saadakse teadmised taimsetest ja loomsetest toiduainetest ja oskused nende hankimiseks ja toiduks valmistamiseks.

Kursuse peakorraldaja ja kogenud üleelamisinstruktori Mehis Borni sõnul minnakse üheks nädalavahetuseks juurte juurde tagasi: „Me käsitleme oma kursusel oskusi, mis tegelikult on inimkonnaga kaasas käinud tuhandeid aastaid, kuid moodsas maailmas kipuvad need ürgsed teadmised ning nipid ununema. Seega jagub põnevat (taas)avastamisrõõmu kõigile osalejatele kamaluga!“

Kursusel osalevad igast maakonnast 2 noort vanuses alatest 14. eluaastast. Osalejad saavad oma teadmised ja oskused professionaalsete üleelamisinstruktorite käe all.

„On ääretult oluline, et ka meie noored omaksid katvaid baasteadmisi üleelamisolukorras toimetulekuks. Noorkotkas ja kodutütar peab hädaolukorras saama hakkama enda ja oma kaaslaste aitamisega igal ajal,“ sõnas Born.

Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonide missioon on vabatahtlikkust väärtustades pakkuda noortele parimaid arengu- ja tegutsemisvõimalusi isamaalise kasvatustöö kaudu. Kaitseliidu noorteorganisatsioonid on noore esmane võimalus panustada riigikaitsesse.